Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 17:15
 
Stratejik plan anketine göre Kızıltepe’de hizmet yapılacak
Kızıltepe Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı hazırlık çalışmalarının toplantılarına bu sefer gazeteciler katıldı. Stratejik Plan Ekibinden Emre Gürbüz,” Vizyonu olan belediye stratejik planı olan ve bu plana uyan belediyedir. Bu anketlerin sonucunda öncelikli olan sorunların değerlendirilip, analizlerin yapılması ve bu analizlerin sonunda da 5 yıllık hizmeti bu doğrultuda yapmayı hedefliyoruz.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Stratejik plan anketine göre Kızıltepe’de hizmet yapılacak

2020-2024 Stratejik Planı hazırlık çalışmalarının toplantılarına bu sefer gazeteciler katıldı. Stratejik Plan Ekibinden Emre Gürbüz,” Vizyonu olan belediye stratejik planı olan ve bu plana uyan belediyedir. Bu anketlerin sonucunda öncelikli olan sorunların değerlendirilip, analizlerin yapılması ve bu analizlerin sonunda da 5 yıllık hizmeti bu doğrultuda yapmayı hedefliyoruz.” dedi. Kızıltepe Belediyesi’nin stratejik plan hazırlıkları toplantısına katılan Kızıltepe Gazeteciler Derneği yönetim kurulu ve üyeleri, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın  da misafiri oldu.

 

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler genel seçiminin ardından, Kızıltepe halkına yeni dönemde etkin ve verimli hizmet sunabilmek amacıyla başlatılan '2020-2024 Stratejik Planı' hazırlık çalışmalarının toplantıları devam ediyor. Kızıltepe Belediyesi’nin 'Belediyelerde Stratejik Planlama ve 2020-2024 Stratejik Plan Hazırlıkları” konulu toplantıları kapsamında Kızıltepe’deki gazetecilerle bir toplantı gerçekleştirildi. Kızıltepe Belediyesi Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantıda; Kızıltepe’nin önümüzdeki beş yıllık dönemini oluşturacak olan çalışmalar kapsamında belediyelerde stratejik planlamanın önemi, hazırlık süreci, durum analizi, geleceğe bakış, izleme ve değerlendirme süreçlerinden oluşan konu başlıkları sunum eşliğinde anlatıldı.

 

Toplantıda gazetecilere sunum yapan Stratejik Plan Ekibinden Emre Gürbüz, bütün kurumlarda stratejik planlamanın yapılması gerektiğini söyledi. Stratejik planlamanın gerekliliğinden bahseden Gürbüz, “Vizyonu olan belediye stratejik planı olan ve bu plana uyan belediyedir. Planlar gerçeği ne kadar yakınsa belediyecilik o kadar doğru yapılmıştır. Doğru yatırımlar, doğru palanlar yapılmalıdır. Belediye durduğu anda hayat durur.” dedi.

 

Basının gücünden faydalanması gerektiğini anlatan Gürbüz, “Paydaşlardan öncelik ve isteklerini talep ediyoruz. Yani isteklerini sunmalarını istiyoruz. Her türlü görüş ve önerilerini istiyoruz. Buna basından, sivil toplum kuruluşlarından, vatandaşlardan düzenlediğimiz anketlere katılmalarını istiyoruz. Bu anketlerin sonucunda öncelikli olan sorunların değerlendirilip, analizlerin yapılması ve bu analizlerin sonunda da 5 yıllık hizmeti bu doğrultuda yapmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Başkan gazetecilerle kentin sorunlarını konuştu

Bilgilendirme toplantısından sonra Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Faraç Çobanoğlu, Başkan Yardımcısı İsmail Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın misafiri oldu. Başkan Yılmaz, gazetecileri makamında karşılayarak, gazetecilerle hasbihal etti. Gazeteciler ve  Başkan Yılmaz, kentin sorunları üzerine sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgi verildi. Gazeteciler, Kurban Bayramından sonra Başkan Yılmaz’ı dernekte konuk etmek istediklerini ifade etti.   Yılmaz da, daveti kabul ederek, katılım göstereceklerini söyledi. Görüşme karşılıklı temennilerden sonra sona erdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Stratejik, plan, anketine, göre, Kızıltepe’de, hizmet, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı