Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 12:20
 
Tarım İl Müdürlüğü tarımsal üretimin devamlılığı için üretici ile sahada
Mardin Tarım İl Müdürlüğü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan edilen "Koronavirüsün (COVID-19)" oluşturmuş olduğu olumsuzluklara rağmen insanların sağlıklı, güvenilir, yeterli gıdaya ulaşması içinde gerekli tedbirlerini almak için saha çalışmalarını sürdürüyor.
EKONOMİ Haberi
Tarım İl Müdürlüğü  tarımsal üretimin devamlılığı için üretici ile sahada

Tarım İl Müdürü Menduh Dinler, “İl Müdürlüğü olarak ilk görevimiz bitkisel ve hayvansal üretimin aksatılmadan devam edilmesini sağlamaktır. Bu kapsamda İl-ilçe Müdürlüklerimiz araç gereç, sağlık ve teknik personeliyle, bitkisel ve hayvansal üretimin her aşamasında üreticilerimizin yanında olacaktır. Tarımsal faaliyetlerinin gereği olarak ekim, dikim, gübreleme, sulama, ilaçlama, çapalama, bakım vb. faaliyetlerine kesintisiz devam edilmesi, çiftçilerin veya tarım isçilerinin, tarla, bahçe, sera vb. işletmelere alınan tedbirler çerçevesinde kolaylıkla erişimlerine yönelik çalışmaların yürütülmesi, gübre, tohum ilaç vb. tarımsal girdilere erişim veya dağıtımın herhangi bir aksaklığa meydan vermeyecek şekilde ivedilikle gereken tedbirlerimizi almaktayız” dedi.

 

Dinler sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin dediği gibi “Bakanlığımız 83 milyon nüfusun her bir ferdine dokunan büyük bir Bakanlıktır. Ülkemizin suyu, toprağı, havası, ormanı hepsi bizden sorulur. Kapsamımız geniş, sorumluluğumuz büyük, işimiz çok, yükümüz ağır... Bu sebeple; tarladan sofraya, membadan bardağa, tohumdan fidana, kuzudan koyuna, yediğimiz içtiğimiz, ektiğimiz biçtiğimiz, gezdiğimiz kestiğimiz öyle bir zincirdir ki; bir tane halka incinse, hep birlikte sarsılırız.

 

İnsan yaşamının kaynağı soluduğu hava, içtiği su ve yediği gıdadır. İhtiyacımız olan gıdanın sürekliğini sağlamak en önemli görevimizdir. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde İl-İlçe Müdürlüklerimiz olarak çiftçimizin, üreticimizin, yetiştiricimizin arazide, ahırda, ağılda, merada, sahada her daim yanında olduk olmaya devam edeceğiz. İlimiz tarımsal üretimin aksamaması için, İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz tüm paydaşlarıyla koordineli olarak çalışmalarını ve tüm imkânlarını seferber etmiştir”.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tarım, İl, Müdürlüğü, , tarımsal, üretimin, devamlılığı, için, üretici, ile, sahada,
Yorumlar
Haber Yazılımı