Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:32
 
Tedavisi yapılan yaralı at, İzmir’e sevk edildi
Nusaybin ilçesinde yaralı olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen at, İzmir’e sevk edildi.
YAŞAM Haberi
Tedavisi yapılan yaralı at, İzmir’e sevk edildi

Nusaybin İlçesinde sol ön ayağı kırık olarak bulunan at, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürlüğüne bağlı Hayvan Hastanesine getirilerek müşahede altına alındı. Durumu kötü olan ata, serum antibiyotiği, yara stabilizasyon ve yaşam desteği sağlandı. 

 

Tüm müdahalelerin ardından yaralı at, İzmir’in Kemalpaşa İlçesinde çiftlik Hayvanları için kurulan rehabilitasyon merkezine sevk edildi. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürü Nurettin Bozdağ, Nusaybin ilçesinden rehabilitasyon merkezine getirilen yaralı ata gerekli tüm müdahaleleri yaptıklarını belirtti.

 

Ayağının çok kötü olması nedeniyle İzmir’e sevk etmek zorunda kaldıklarını belirten Bozdağ, “Yurttaşlarımıza yıllarca hizmet eden hayvanların, yaralı olarak sokağa atılması veya terk edilmesi bizleri üzüyor. Yıllarca hizmet ettikten sonra en muhtaç oldukları zamanda hayvanların böyle bırakılmaması gerekir. Vatandaşlardan bu konuda duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tedavisi, yapılan, yaralı, at,, İzmir’e, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı