Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 15:26
 
Türkiye’nin 7 bölgesini anlatan resimler Kızıltepe’de sergilendi
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Türkiye’nin 7 bölgesinden ilkokul öğrencilerinin çizdiği resimler sergilendi. Minik ressamların yedi bölgesinin doğal ve tarihi eserlerinin anlatıldığı eserleri büyük beğeni topladı.
KÜLTÜR Haberi
Türkiye’nin 7 bölgesini anlatan resimler Kızıltepe’de sergilendi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Türkiye’nin 7 bölgesinden ilkokul öğrencilerinin çizdiği resimler sergilendi. Minik ressamların yedi bölgesinin doğal ve tarihi eserlerinin anlatıldığı  eserleri büyük beğeni topladı.

 

Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında Türkiye’nin 7 bölgesinden ilkokul öğrencilerinin çizdiği resimler sergisi açıldı. Serginin açılışını Kaymakam Mehmet Yüzer yaptı. Sergide 50’ye yakın eserde 7 bölgenin tarihi ve doğal eserleri işlendi. Sergiye Kızıltepeliler büyük ilgi gösterdi.

 

Projelerinin ulusal bir proje olduğunu anlatan Kamile Özdemir,  "Yedi bölgeden resimlerle ilgili bir resim sergisi açtık. 7 bölgemizde bulunana tarihi yapılarla ve doğal güzellikleri ile ilgili olarak resimler içeriyor. Bu çocukların yapmış olduğu bir resim sergisi. 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri yaptı. Herkes bulunduğu bölgedeki doğal güzellikleri ve tarihi mekanları resmetti. Projemizin içerisinde Iğdır, Bursa, Aksaray, Osmaniye ve Mardin olarak güneydoğuyu biz temsil ediyoruz.” dedi.

 

Sergi Kızıltepe’nin ardından Osmaniye’de sergilenecek.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türkiye’nin, 7, bölgesini, anlatan, resimler, Kızıltepe’de, sergilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı