Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 16:01
 
Vali Yaman: Mardin olarak güçlü bir sesle ordumuzun yanındayız
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İldeki Muhtarlarla bir araya geldi. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili konuşan Yaman, “Mardin olarak, ülke insanı olarak Barış Pınarı Harekatına Mardin´den bu salondan güçlü bir sesle ordumuzun yanındayız. Milletimizin yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek oluyoruz diye haykırıyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Vali Yaman: Mardin olarak güçlü bir sesle ordumuzun yanındayız

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İldeki Muhtarlarla bir araya geldi. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili konuşan Yaman, “Mardin olarak, ülke insanı olarak Barış Pınarı Harekatına Mardin´den bu salondan güçlü bir sesle ordumuzun yanındayız.  Milletimizin yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza  destek oluyoruz diye haykırıyoruz” dedi.

 

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il genelinde ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. İlçedeki bir düğün salonunda yapılan programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İlçe Kaymakamları, daire başkanları, AK Parti Mardin İlçe Başkanı Faruk Kılıç, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Bakay ve Mardin´deki muhtarlar katıldı.

 

“Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok

Konuşmasına Barış Pınarı Harekatı ile başlayan Vali Yaman, Mardin olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a destek verdiklerini vurguladı. Yaman, “Ülkemizi tehdit eden terör unsurlarına karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde Barış Pınarı Harekatını ülke, millet ve TSK olarak başlattık. Az önce de konuşuldu bizim hiç kimsenin toprağında zerre kadar gözümüz yok. Ancak biz ülkemize kast eden nereden gelirse gelsin müsaade etmeyeceğimizi hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de ülke olarak söylüyoruz ve bu böyle olacak. O nedenle biz buradakiler olarak, Mardin olarak, ülke insanı olarak Barış Pınarı Harekatına Mardin´den bu salondan güçlü bir sesle ordumuzun yanındayız.  Milletimizin yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza destek oluyoruz diye haykırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Mardin´e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu anlatan Yaman, “Mardin Türkiye´nin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Buraya hizmet etmekten, burada yaşamaktan mutlu olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bir önceki dönemde iki buçuk sene boyunca sizlerle beraber Cumhurbaşkanımızın muafa katıyla ve onun teveccühü ile ve bakanımızın onayıyla Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekilliği yaptım. Belki her mahallemizin, her köyümüzün ihtiyacını tamamen görmesek bile iyi niyetle her mahalleye, her mezraya, her yerleşim yerine büyükşehirdeki arkadaşlarımızla ulaşmaya çalıştık. Binlerce kilometrelik yol, yüzlerce taziye evi, park bir sürü etkinliği beraber yaptık. 31 Mart´tan sonra 5-6 ay sizin gözünüzün önünde oldu hiçbir şey yapılmadan sadece konuşuldu. İftiralar atıldı, her şey yanlış gösterildi. Elbette her belediyenin olduğu gibi Mardin Büyükşehir Belediyesinin de borcu var. Bakın bir buçuk ay birlikteyiz benden hiç borç lafı duydunuz mu? Biz işimize bakıyoruz. Bir buçuk aylık bir süre ortalığı topladık ve 80 kilometre asfalt yaptık” şeklinde konutu.

Muhtarlara seslenen Vali Yaman 2020 için yapılacak plan ve projeleri Muhtarlarla birlikte yürüteceklerini ifade ederek sözlerine son verdi.

 

Program verilen yemek ikramında sonra son buldu.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Vali, Yaman:, Mardin, olarak, güçlü, bir, sesle, ordumuzun, yanındayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı