Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 07:25
 
Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor
Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, kent genelinde yurttaşların huzur ve sağlığını korumak amacıyla denetimlerini sürdürüyor.
GÜNCEL Haberi
Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri, kent genelinde yurttaşların huzur ve sağlığını korumak amacıyla belediye karar organları tarafından alınmış kararları, emir ve yasakları uygulamak ve sonuçları izlemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Alo 153’e gelen şikayetler, doğrultusunda otogar, sebze hali, mezbahane, kaldırım işgali, halkın dini ve insani duygularını kendi kişisel çıkarı kullanan dilenci ve seyyar satıcılarına yönelik günlük denetimlerine devam ediyor. Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle, 7/24 vatandaşın hizmetinde olduklarını belirtti. Okulların tatile girmesiyle birlikte çocuk işçiliğine karşı teyakkuzda olduklarını vurgulayan

 

Köle, yapılan çalışmalar hakkında şunları dile getirdi:  “Okulların tatile girmesiyle artan çocuk işçiliği konusunda da kavşaklarda su ve peçete satan çocuklara yönelik uygulamalarımız oluyor. Mardin Toplu Taşıma Sistemi (MARTUS) içerisinde yer alan araçlar,  fazla yolcu, klima, engelli rampası ve ücretsiz taşıma hakkı olan engelli vatandaşlarımızın bu haklarını kullanabilmeleri yönünde denetimlerimiz devam ediyor. Özellikle turistlerin çok yoğun olduğu Birinci Cadde’de kaldırım işgaline karşı çalışmalarımız sıklıkla sürüyor. Diyarbakır Kapıya gelen tur otobüslerinin, trafik akışına engel olmaması adına, araçları belediyemize ait ücretsiz oto parklara yönlendiriyoruz.”  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Zabıta, ekipleri, denetimlerini, sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı