Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 13:25
 
Zahirecilerden Belediye Başkanı Elik Yılmaz’a yol teşekkürü
Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın ilk işi Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi yolunu onarmak oldu. Zahireciler yapılan çalışma için belediye başkanına teşekkür ederken kalıcı çözüm bulunmasını istedi.
GÜNCEL Haberi
Zahirecilerden Belediye Başkanı Elik Yılmaz’a yol teşekkürü

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve grup köylere giden yol ağar tonajlı araçlar nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti. Kızıltepe Hububat ve Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, yolun onarılmasına başlanmasına vesilen olan Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaza teşekkür etti. Ancak bunun da geçici bir çözüm olduğunu vurguladı.

Öter şunları dile getirdi: “Uzun süredir oluşan derin çukurlar nedeniyle kullanılamaz hale gelen Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Grup köylerin kullandığı yol ile ilgili defalarca yazılı ve sözlü olarak yetkililere bildirmemize rağmen bir türlü onarılamadı. Seçim çalışmaları döneminde Ak. Parti Kızıltepe Belediye başkan adayı sayın Şükrü Cevheroğlu'nun girişimiyle belediye tarafından getirilen İki kamyon mucur kısa süre sonra etkisini yitirdi. Türkiye’nin bir çok ilinden gelip hububat yükleyen ağır tonajlı araçlar tarafından kullanılan 20 metrelik yol Büyükşehir belediyemizin sorumluluk alanındadır. Her sene oluşan derin çukurların kökten çözümü için 2017 Yılında Mardin Valimiz ve dönemin Büyükşehir Belediye Başkan vekili sayın Mustafa Yaman’a durumu arz ettik. Sayın Valimiz yolun beton asfalt yapılması yönünde talimat verdi. Ama ne hikmetse ilgili dairenin yetkilileri tarafından köy yollarında kullanılan normal tamirat, yama asfaltı kullandıkları bir sene sonra ortaya çıktı. Dağılan Asfaltın kalıntıları hala ortada duruyor. Sorumlular Aksini iddia ediyorlarsa yol ve asfalt yerinde duruyor incelenebilir. Uygun bir zamanda bu durumu Sayın Valimize arz edeceğim. Hasat dönemlerinde günlük binlerce hububat yüklü araç tarafından kullanılan bu yol derin çukurlardan dolayı kullanılamaz hale geldiğinden, araçlar için adeta eziyete dönüşmüştü. Kendi imkânlarımızla yolu yapıp, basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşabilirdik. Fakat Seçim döneminde böyle bir girişim farklı algılara yol açabileceği düşüncesiyle erteledik. Bu gün Durumu Kızıltepe Belediyemizin yetkililerine ilettiğimiz gibi sağ olsunlar geçici onarım için bir kaç araç mucur ve iş Makineleri gönderdiler.

Bundan dolayı Kızıltepe Belediye Başkanı Sayın Nilüfer Elik Yılmaz'a, sayın Salih Kuday Hocaya ve Emeği geçen belediye çalışanlarına Hububat Ticaret merkezimiz adına teşekkür ederiz. Yapılan bu onarım geçici olup, bir kaç günlüktür. Bu vesileyle Buradan yetkililere sesleniyoruz; Allah kısmet ederse yaklaşık iki ay sonra hasat sezonu başlayacak söz konusu yolu geçici tamirat yöntemleriyle değil kalıcı bir asfaltlama yapmalarını bekliyoruz…”

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Zahirecilerden, Belediye, Başkanı, Elik, Yılmaz’a, yol, teşekkürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı