Yeni Playstation 5 serisi duyuruldu

Sony, Kasım ayı için yeni Playstation 5 serisini duyurdu.

Corona krizi sırasında oyun konsollarına Özellikle Playstation'a olan talep çok yoğundu. Sony'nin yeni nesli başlangıç ​​bloklarında yer alacak. Yeni sürümün Kasım ayında piyasaya çıkacağı öğrenildi.

Japon elektronik şirketi yeni PlayStation 5 konsolunu 499.99 $ fiyatla satılacağını duyurdu. Şirket, sabit disk sürücüsü olmayan bir sürümün 399,99 dolara zaten mevcut olduğunu söyledi. Her iki versiyon da Kasım ortasından itibaren piyasada olacak.

Newzoo oyun analiz şirketinden Guilherme Fernandes, disk okuyucusuz PlayStation 5'in "performans veya donanımdan ödün vermeden önemli bir indirim" sunduğunu söyledi. Yeni tasarımında ağırlıklı olarak beyaz olan PlayStation 5 ile Microsoft rakibi, dijital indirmeler oyun endüstrisinde standart hale geldiğinden, sabit disk olmadan daha uygun maliyetli bir sürüm sunuyor.

Bazonline'de yere alan habere göre Corona krizi sırasında oyun konsollarına olan talep arttı ve Japon üreticinin hisselerinin Mart ayındaki düşüşün ardından yüzde 46 gibi yüksek bir oranla artmasına neden olmuştu.

TEKNOLOJİ 17.09.2020 10:28:00 0
TEKNOLOJİ

Yeni Playstation 5 serisi duyuruldu