DEVA Partisi'nden Sakarya'daki darp olayı açıklaması

DEVA Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı Mesut Aydoğan, “Aile ile sürekli irtibat halinde olduğumuzu hukuki süreci takip ettiğimizi en yakın zamanda aileyi ziyaret edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.” dedi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)  Mardin Kurucu İl Başkanı Mesut Aydoğan, Sakarya’da saldırıya uğrayan Mazıdağlı aile ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Aydoğan şunları dile getirdi:

"Sakarya iline giden, Mardinli mevsimlik işçi hemşerilerimizin saldırganlar tarafından maruz kaldığı insanlık dışı muamele ile ile ilgili olarak haberin tarafımızdan duyulduğu ilk andan itibaren Mazıdağı ilçe başkanımız ve İl Yönetimimiz ile birlikte olayın üzerinde hassasiyetle durduk. Mağdur aileye sabah saatlerinde ulaşarak  telefonla görüştüğümde; aracın içinde evlerine dönmekte olduklarını söyleyerek, vahim saldırıya nasıl maruz kaldıklarını anlattılar. Bunun üzerine Deva partisi İl Başkanlığımız olarak kendilerini ziyaret etmek istediğimizi söyledim ve her türlü hukuki desteği sunmaya hazır olduğumuzu partim ve şahsım adına belirtmem üzerine; teşekkür ederek tüm gece  yolculuk yaptıklarını eşyalarını indirmeleri ve biraz dinlenmeleri  için kısa bir  süreye ihtiyaçları olduğunu, sonrasında bizimle görüşmek  istediklerini belirttiler. Bunun üzerine biraz bekleyip yola çıkacağımız saat 15.00 sularında jandarmanın köye girişi yasakladığı bilgisi geldi. Biz bunun hukuki olmadığını aileyi ziyaretimizin engellenemeyeceğini belirterek yola çıkmak istedik  bu sefer jandarmanın mağdur aileyi  ifade işlemleri için karakola götürdüğü haberi geldi. Gece geç saatlere kadar mağdur aile karakolda tutulmuş Mardin Baro Başkanının karakola girişi engellenmiştir. Yapılan girişimler sonrasında Baro başkanımız  karakola alınmıştır. Mağdur müşteki aile tüm geceyi yolda geçirmiş olmalarına rağmen dinlenmelerine bile müsaade edilmeden karakola götürülmüş, karakolda uzun süre tutulmuşlardır. Müşteki aile istediği zaman gidip ifadelerini verebilir olmasına rağmen yorgun argın saatlerce karakolda tutulmaları doğru olmadığı gibi hukuka da uygun olmamıştır. Aile ile sürekli irtibat halinde olduğumuzu Mardin Barosu ile birlikte hukuki süreci takip ettiğimizi en yakın zamanda aileyi ziyaret edeceğimizi kamuoyuna saygı İle duyuruyoruz."

Sağlık 6.09.2020 00:00:00 0
Sağlık

Ekrem İmamoğlu’nun Kovid-19 testi pozitif çıktı