Güneydoğu?nun fidanları Mardin?den

Mardin Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Orman Şefliğinde 2019?da üretilen 1 buçuk milyon fidan Güneydoğu Anadolu?nun birçok kentine gönderiliyor. Şeflik bin 306 dönüm arazide hizmet veriyor.

Mardin Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Orman Şefliğinde 2019’da üretilen 1 buçuk milyon fidan Güneydoğu Anadolu’nun birçok kentine gönderiliyor. Şeflik bin 306 dönüm arazide hizmet veriyor.

Mardin’in Orman Şefliği fidanlığı adeta bir fidan üretim fabrikası gibi çalışıyor. Bin 306 dünüm arazide kurulan fidanlıkta 2019 yılında 1 buçuk milyon fidan üretildi. Burada üretilen fidanlar Batman, Şırnak, Siirt ve Diyarbakır’a gönderiliyor.

Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamed Kaya, Mardin ikliminde yetişen ağaçların tohumlarından  fidanları ürettiklerini söylüyor. Kaya, fidan şefliğinde üretilen fidanların Güneydoğu’nun birçok iline gönderildiğini ifade etti.

 

Kaya şunları dile getirdi: “Geçen sene 2 buçuk milyon fidan ürettik. 2019 yılında da bir buçuk milyon fidan ürettik. Bunlar bölgemizde yetişen ağaçlardır. Bu ağaçların tohumlarından 1 buçuk milyon fidan ürettik. Bu fidanları Mardin, Batman Viranşehir, Batman, Şırnak, Siirt bazen de Diyarbakır’a gönderiyor. Hem ağaçlandırma sahaları yapıyoruz hem de fidan üretiyoruz.”

Teknoloji 7.12.2019 09:01:57 0
Teknoloji

Dargeçit’te parke taşı döşeme çalışmaları sona gelindi