Kaymakam Çam: Vatandaşlarımız kışın çamurdan yazın tozdan kurtulacak

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yol yenileme ve onarım çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımız kışın çamurdan yazın tozdan kurtulacaklar” dedi.

Kızıltepe ilçesi Tepebaşı ve Cumhuriyet Mahallelerinde yapılan yol çalışmaları devam ederken Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, çalışmaları her gün inceliyor. Çam, Tepebaşı Mahallesi’nde devam eden parke ve kaldırım çalışmalarının yanı sıra yapılacak olan asfaltlama çalışmalarının ön hazırlığını da yerinde inceledi.

Ardından Cumhuriyet Mahallesine geçen Çam, burada da devam eden parke çalışmalarını inceledi. Çam, Cumhuriyet Mahallesinde 914. ve 917. sokakta devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Öte yandan, Mardin’de bir ilk olan kuru beton kullanılarak yapılacak beton yol çalışması için de hazırlıklar devam ediyor. Mevcut yolun döşemesi kaldırılarak beton yol hazırlığı yapılıyor.

Yapılan çalışmalar ile vatandaşların kışın çamurdan yazın tozdan kurtulacaklarını söyleyen Çam, “Çalışmalarımıza hız verdik, şuanda üç mahallemizde de çalışmalarımız var. Tepebaşı Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinden sonra, Ersoylu Mahallemizde de 103. ve 104. sokaklarımızda çalışmalarımıza başladık.  Ersoylu Mahallesinde şuanda bakım onarım çalışmamızı yapıyoruz” dedi.

Vatandaşlar da kışa girmeden önce yapılan yer altı çalışmaları sonucu tahrip olan yolların yenilenmesi için çalışmaların hızlandırılması talebinde bulundu.

Eğitim 2.10.2020 10:48:00 0
Eğitim

Nusaybin´e öğretevi ve 12 derslikli okul yapılacak