Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği Tekin ailesinin yüzünü güldürdü

Tekin Ailesi’nin evini Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği, yeniden inşa etti. Duvarların sıvası ve boyası da yapıldıktan sonra içindeki beyaz eşyalarla birlikte Tekin ailesine, yeni evlerinin anahtarı teslim edilecek.

Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle dönen Tekin Ailesi’nin evini Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği, yeniden inşa etti. Duvarların sıvası ve boyası da yapıldıktan sonra içindeki beyaz eşyalarla birlikte Tekin ailesine, yeni evlerinin anahtarı teslim edilecek.

Kızıltepe İpek Mahallesi 428 Sokak'ta Bayram Tekin’in eşi ve 4 çocuğuyla birlikte oturdukları evleri 28 Ağustos’ta çıkan yangında eşyalarla birlikte küle döndü.  Tamamıyla kullanılamaz hale gelen evi Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği,  ilçedeki esnaflardan topladıkları yardımlarla ve kendi çabalarıyla yeniden inşa etti. Dernek üyeleri, kısa bir süre içerisinde evi tamamlayarak beyaz eşyaları ile birlikte Tekin ailesine evlerinin yeni anahtarını teslim edecek.

Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’ne teşekkür eden Bayram Tekin, “Onların katkılarıyla evimiz bu hale geldi. Şuana kadar yaptıkları her şey için teşekkür ediyoruz. Çok fazla bir şey kalmamış az bir yardım daha olsa kalan kısmın tamamlanması için hayırseverlerden yardım bekliyoruz. İnşallah kış gelmeden sıcak yuvamıza kavuşuruz.” dedi.

Kızıltepeli esnaflardan oluşan bir dernek kurduklarını belirten Dernek başkanı Sadettin Kandemir, “Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’ne tamamen esnaf olan arkadaşlarla birlikte kurduk. Bu derneği kurarken insanlara yardımcı olmak. Çaresiz insanlara bir nebze de olsa çarelerine ve yaralarına merhem olmaktı.” diye konuştu.

“Hayırseverler de bizi yalnız bırakmadı”

Olayı ilk duyduklarında Tekin ailesine yeni bir ev yapma sözü verdiklerini vurgulayan Kandemir, “Bayram Ağabey’in evinin yandığını haberlerden, sosyal medyadan duyduk. Daha sonra Bayram Ağabeyi ziyareti gittik. Evi onaralım dedik. Evin üst kısmı komple gitmişti. İç tarafı da neredeyse kullanılamaz haldeydi. Onarırken tavan çöktü ve duvarlar çöktü. Bu sefer evi komple yıkıp yerine yeni bir ev yapmak zorundaydık. Tabi bunları yaparken Allah razı olsun hayırseverler de bizi yalnız bırakmadı. Biz Bayram Ağabeyin evi için kimseden para almadık ve talep etmedik. Biz şunu diyoruz yardım etmek isteyen varsa gidip çimento parası ödeyebilir, usta parasını verebilir, tesisatçı parasını verebilir. Yani illa birileri gelip bize para teslim edip bizim vermemiz gerekmiyor.” şeklinde konuştu.

Mağdur ailenin evine kavuşması için hayırseverin desteği gerekiyor

Hayırseverlerin desteğine ihtiyaçlarının olduğunu aktaran Kandemir, “Şuanda bizim acil ihtiyacımız olan sıvacı ve parasını vermek için bir hayırsevere veya hayırseverlere ihtiyacımız var. İnşallah Kızıltepe Yetimler ve Öksüzler Derneği olarak Bütün üye arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bayram Ağabeye söz vermiştik, evini yapıp bitireceğiz. Evin içindeki buzdolabı, çamaşır makinesi, klimasıyla birlikte evi kendisine teslim edeceğiz. Hayır severlerden de destek bekliyorum.” açıklamasını yaptı.

Yaşam 29.10.2020 09:28:00 0
Yaşam

Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 31 bin 197 kişi hakkında işlem yapıldı