Liseli gençlerin bilim fuarına yoğun ilgi

Kızıltepe İlçesinde İpekyolu Kız Anadolu Lisesi, Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi birlikte bu yıl yaşamını yitiren dünyanın en büyük İslam bilim tarihçilerinden biri olarak kabul edilen Prof. Dr. F

Kızıltepe'de  İpekyolu Kız Anadolu Lisesi, Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi birlikte bu yıl yaşamını yitiren dünyanın en büyük İslam bilim tarihçilerinden biri olarak kabul edilen  Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Fuarını gerçekleştirdi. Liseli gençlerin projeleri büyük ilgi gördü.

 

İpekyolu Kız Anadolu Lisesi, Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri Movapark  AVM’de Fuat Sezgin Bilim Fuarını düzenledi.  Fuarın açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı kesti. Fuara Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de davetli olarak katıldı. Öğrencilerin projelerini gezen Başkan Türk, gençlerden projeler hakkında bilgi aldı. Türk, öğrencileri yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ederek okul hayatlarında başarılar diledi.

 

Öğrencilerin küresel ısınma ile ilgili yaptıkları projeler dikkat çekerken projeler arasında günlük hayatı kolaylaştırmaya yönelik  bir çok çalışma yer aldı. 

TEKNOLOJİ 26.04.2019 15:59:22 0
TEKNOLOJİ

Yeni Playstation 5 serisi duyuruldu