Mardin- Şırnak Veteriner Hekimler Odası seçimi yapıldı

Mardin-Şırnak Veteriner Hekimleri Odası 4. Genel kurulu yapıldı. 2 yıldır başkanlık görevini sürdüren Muharrem Çakar seçime tekrar başkan seçildi.

Mardin-Şırnak Veteriner Hekimleri Odası 4. Genel kurulu yapıldı. Selman Demirel,  Alper Saruhan, İsmail Taş ve  Kenan Gün'ün kurduğu blok listeye karşı seçime giren Çakar,  40 oya karşı 93 oy ile güven tazeledi.

 

"DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DIŞINDA TUTULMAMIZ MESLEKTAŞLARIMIZI ÜZÜYOR"

Veteriner Hekimleri Odasın Başkanlık seçiminden sonra konuşan Başkan Muharrem Çakar, "Biz Veteriner Hekimler toplumun bulaşıcı hastalıklardan korunması ile güvenilir ve yeterli gıda alabilmesi için koruyucu hekimlik ile başlayan, mezbahada kesime oradan da soframıza kadar olan her aşamada görev alan sağlık mesleğin mensubuyuz. Görev yaparken bazen katır sırtında, Bazen araçla kötü yollarda uzun mesafeler kat ederken bazen etten, sütten, laboratuardan, kesimden bulaşan hastalık etkenleri ile bazen de insan veya hayvanlar tarafından yapılan şiddete maruz kalarak hastalanıyor, yararlanıyor, yaşamımızı kaybediyoruz.  Her şeye rağmen ettiğimiz hekimlik yemini unutmuyor , toplumda hayvan sağlığını ve dolayısıyla insan sağlığını  korumak için fedakarca çalışıyoruz. Ayrıca her türlü fiziksel ve ruhsal sağlık riski altında çalışan veteriner hekimlerin diğer sağlık çalışanlarına getirilen fiili hizmet zammı ve özlük hakları düzenlemesinin dışında tutulması meslektaşlarımızı üzmekte ve kamuoyu vicdanını yaralamaktadır. Bu eksikliğin de en kısa sürede düzeltilmesini umud ediyoruz." dedi.

Teknoloji 16.09.2018 18:23:45 0
Teknoloji

Dargeçit’te parke taşı döşeme çalışmaları sona gelindi