MARSU, 5 Yıldır Çözülemeyen Sorunu Çözerek Vatandaşların Rahat Nefes Almasını Sağladı

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, MARSU, özel mülkiyet nedeniyle 5 yıldır çözülemeyen sorunu çözerek açıktan akan ve çevreye rahatsızlık veren atıksuyu yer altına aldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kent genelinde açıktan akan atıksuları yer altına almaya devam ediyor. 13 Mart Mahallesi Sosyal Bilimler Lisesi ve civarındaki yerleşim alanlarının atıksuları özel mülkiyet sorunu nedeniyle 5 yıldır açıktan akarak çevreye kötü koku ve sağlık sorunlarına yol açıyordu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda alanda çalışmalara başlayan MARSU, özel mülkiyet sorununu çözerek vatandaşın muvafakati akabinde 800 metrelik kanalizasyon şebeke döşeme çalışmalarına başladı.

Vatandaşları rahatsız eden sorununun biran önce ortadan kaldırılması için hızla başlatılan çalışmalar neticesinde atıksu yer altına alındı. Açıktan akan atık sudan kurtarılan çevrede yaşayan vatandaşların rahat nefes almaları sağlandı.

Gündem 2.02.2021 11:20:00 0
Gündem

Mardin'de feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı