Öğrenciler belediyenin desteğiyle  atık malzemelerden kuş yavaşı yaptı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde öğrenceler, belediyenin desteğiyle ‘Sıfır atık porojesi’ kapsamında yağ tenekelerini boyayarak kuşlar için yemlik ve suluk yaparak ağaç dallarına astı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde devam eden ''Sıfır Atık Projesi" kapsamında Kızıltepe Belediyesi ve Vatan Ortaokulu öğrencileri birlikte yağ tenekelerini boyayarak kuşlar için yemlik ve suluk yaptı.  Öğrencilerin yardımıyla yapılan kuş yemlikleri Kızıltepe Belediyesi Zabıta Ekipleri ile birlikte ilçenin dört bir yanına aşıdı.  Proje sayesinde kuşların aç kalmalarının önüne geçilmesi planlanıyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam,  öğrencilerle birlikte yapılan kuş yemliklerinin öğrencilere empati  duygularının işlenmesine de katkı sağladığını söyledi. Çalışmayla atıkları yönetebilmeyi çocuklara  aşılamak istediklerini vurgulayan Çam, "Atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi amacıyla öğrencilerimize ellerindeki geri dönüşüme açık malzemeler ile neler yapabileceklerini, atıkların sanata dönüşebileceğini göstermek istedik. Ayrıca bu hayatta yalnız olmadığımızı, başka canlıların da olduğunu ve onlara karşı her zaman merhametli olmamız gerektiğini öğrencilerimize hatırlattık” dedi.

Eğitim 22.10.2020 11:38:00 0
Eğitim

Nusaybin´e öğretevi ve 12 derslikli okul yapılacak