Selman Güneş


Hedef galibiyet olsun

Mardin Fosfat Spor bugün saat 15.00’de Tokat Spor’u ağırlıyor. Mardinlilerin senelerdir beklediği profesyonel lig hasreti hakemin düdüğüyle son bulacak.


Türkiye Futbol Federasyonu 3 Lig B Grubunda mücadele edecek olan Mardin Fosfat ligin yep yeni bir takımı. Takımın el değiştirmesinden sonra yeni yönetim yanılmıyorsam 13 transfer yaptı. Teknik patron Cevdet Uzunköprü takıma yeni takviyelerin de yapılacağını duyurmuştu. Bugün çıkacak sonuca göre transfer de netlik kazanabilir. En önemlisi ligin ilk maçını seyircisiz de olsa kendi sahamızda oynayacağız ve hedef 3 puan olmalı. Nasıl başlarsan öyle bitirişin tabiri vardır. Biz de inşallah galibiyetle başlar galibiyet serileriyle ligi en iyi yerde bitiririz.

Mardin’in takımına sahip çıkması sahada ter dökecek olan oyuncuların işini de kolaylaştıracaktır. Çünkü taraftar sahip çıkarsa futbolcuların moral ve motivasyonu da artar. Kadim şehir kültürüler turizm kimliğinin yanı sıra futbol kimliği de kazanır. Pandemiyi atlatırsak 20 yıl önceki gibi inşallah 21 Kasım Şehir Stadı tıklım tıklım dolacak. Maça saatler kala yazmaya başladığım bu kısa yazımı sonlandırmadan önce takımımıza başarılar diler ve hedefin galiyet olması temennisiyle yazımı sonlandırıyorum.